O nás

Metodika a postupy při výcviku

Každý pejsek je osobností, každý je jedinečný a na každého platí něco jiného. Se psy cvičím na základě pozitivní motivace a kontrastní metody, používám jednoduché a srozumitelné komunikační signály, které jsou pro psa jasné.

S každým psem se snažím cvičit a vychovávat ho, jako by byl můj vlastní a respektuji přání klienta, avšak ne za každou cenu. Pokud má někdo určitý cíl a jde vidět, že ho se psem nemůže dosáhnout, netlačíme na psa a tyto cíle raději přehodnotíme. V žádném případě nemá smysl dělat ze psa něco, co je mu naprosto cizí a není na to stavěný.

Univerzální metoda pro každého psa neexistuje. Proto, když jednomu pomáhá cukání vodítkem, tak druhému to může jen ublážit. Systematiku cviků a výcvikový plán sestavuji každému psu na míru, přihlíží se na danou povahu psa, na jeho věk a fyzické schopnosti.

 

Co opravdu nestrpím

Z výcvikových kurzů jsou okamžitě vyloučeni majitelé psů, kteří svého psa poštvávají proti lidem či psů. Ti majitelé, kteří nepochopili metodiku výcviku a psa jakkoliv psychicky, či fyzicky týrají. Je třeba rozlišit pokárání, trest a fyzické týrání. Ti kteří si léčí své komplexy na psech, jsou bez milosti vykázání a dále s nimi nehodlám komunikovat.

 

 
 
 
 
TOPlist